Hlavné menu

 • Hollého pamätník - okresné kolo

  V dňoch 10. 4. 2018 a 11. 4. 2018 sa uskutočnili v CVČ Ahoj v Piešťanoch okresné kolá recitačnej súťaže Hollého pamätník. V poézii nás reprezentovali Marko Noška (3.A) a Veronika Geršičová (8.A). V prednese prózy nás reprezentovala Veronika Geršičová (6.A). Aj napriek skutočnosti, že sa ani jeden z našich recetátorov neumiestnil na niektorom z prvých troch miest, všetkým patrí obrovská gratulácia a pochvala za podané výkony. Zároveň im želáme mnoho úspechov v budúcnosti! :)

   

  Do galérie Hollého pamätník - okresné kolo boli pridané fotografie.

 • Matematický klokan

  Výsledky školského kola súťaže Matematický klokan

   

  I. stupeň

  1. miesto - Šimon Hubaček (3.A)

  2. miesto Matej Rusnák (4.A)
  3. miesto - Zoja Bucková (1.A)

   

  II. stupeň

  1. miesto - Viktória Ištoková (5.A)

  2. miesto - Karin Čikošová (5.A)

  3. miesto - Patrik Paulovič (6.A)

 • Školský časopis

  Druhé číslo školského časopisu je od dnešného dňa v predaji.

 • Druhé číslo časopisu

  Druhé číslo nášho školského časopisu sa pomaly, ale isto dokončuje. Do predaja sa dostane začiatkom budúceho týždňa. Nedočkavci sa majú na čo tešiť, číslo bude objemnejšie ako prvé. Pripravených je viac článkov, viac strán zábavy, pribudli dokonca aj ankety. Ako v nich hlasovať sa dozveite na stránkach časopisu. Dúfame, že sa vám druhé číslo bude rovnako páčiť ako to prvé.

  Vaša redakčná rada.

   

 • Veľkonočné sviatky

  Všetkým pedagogickým, nepdagogickým zamestnancom i študentom želáme krásne veľkonočné sviatky. Nech sú plné radosti, pohody, oblievačov, vody... Stretneme sa 4. 4. 2018, kedy prebieha vyučovanie podľa platného rozvrhu.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Stomatologická prehlidka

  V dňoch 10. 4. 2018 - 12. 4. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnia stomatologickej prehliadky v Piešťanoch. Rozpis jednotlivých prehliadok je nasledovný:

  10. 4. 2018 (utorok) - 1., 2., 7. ročník

  11. 4. 2018 (streda) - 3., 4., 9. ročník

  12. 4. 2018 (štvrtok) - 5., 6., 8. ročník

  Každá trieda sa prehliadky zúčastní so svojím triednym učiteľom.

 • Hollého pamätník - školské kolo

  Dňa 22. 3. 2018 sa v poobedňajších hodinách uskutočnilo v našej základnej škole školské kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník. Z triednych kôl bolo vybraných 7 najlepších a najzdatnejších recitátorov, ktorí sa rozhodli ukázať porote svoje recitačné danosti a zabojovať o postup do okresného kola. Celkovo si porota vypočula 5 poetických textov a 2 prozaické. Na odbornú stránku súťaže dohliadala porota v zložení: PaedDr. Monika Bruncková, Mgr. Matej Horváth a Mgr. Stanislav Rampák. Po vypočutí všetkých recitátorov nasledovala krátka porada a po nej vyhlásenie výsledkov. Z rozhodnutia poroty vzišlo, že do okresného kola postupujú nasledujúci žiaci, ktorí sa zároveň umiestnili vo svjoich katégoriách na 1. miestach:
  Marko Noška (3.A) - I. kategória poézia

  Veronika Geršičová (8.A) - III. kategória poézia

  Dominika Geršičová (6.A) - II. kategória próza

  Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme za ich účasť. Musíme uznať, že predviedli naozaj veľmi pekné recitácie. Našim trom postupujúcim (mušketierom) zároveň želáme mnoho úspechov pri reprezentácii v okresných kolách.

   

   

  Do galérie Hollého pamätník - školské kolo boli pridané fotografie.

 • TESTOVANIE T9

  Dňa 21. 3. 2018 prebieha na našej škole celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka. Prosíme všetkých, aby rešpektovali túto skutočnosť a nenarúšali jeho priebeh. Ďakujeme!

  Žiakom 1. i 2. stupňa bolo udelené na tento deň riaditeľské voľno.

 • Čítame netradične - fotosúťaž

  !!! POZOR, POZOR !!!

   

  Keďže je mesiac marec vnímaný ako mesiac knihy rozhodli sme sa pre všetkých žiakov našej základnej školy vyhlásiť fotosúťaž. Podrobné informácie podáme nižšie:

  ČO: Úlohou žiakov je zachytiť netradičný moment čítania knihy (na neobyčajnom/zvláštnom mieste, pri netypickej polohe, za netradičných okolností... atď.) Fantázii a tvorivosti sa medze nekladú. Čím bude fotka originálnejšia a zaujímevejšia, tým bude lepšia.

  OD: Súťaž začína od 13. 3. 2018

  DO: Súťaž trvá do 31. 3. 2018

  Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční po veľkonočných prázdninách a prvé tri miesta budú ohodnotené a odmené.

  Svoje fotografie zasielajte na mailovú adresu: sutazzssokolovce@gmail.com v ľubovoľnom obrázkovom formáte, pričom súbor pomenujte nasledujúcim spôsobom: vymyslený názov pre daný moment - medzera - zátvorka a v nej meno a priezvisko a trieda; napr.: Čítanie so západom slnka (Hugo Veselý 8. D)

  Do 24 hodín obdržíte mail, ktorým predseda poroty potvrdí úspešné obdržanie súťažnej fotografie. Ak takýto mail neobdržíte, odošlite fotografiu ešte raz. V prípade, že ani po druhom raze nedostanene odpoveď, kontaktujte predsedu poroty osobne. (Predsedom poroty a vyhlasovateľom súťaže je Mgr. Horváth)

  Želáme vám všetkým mnoho skvelých a netradičných nápadov. Nebojte sa popustiť uzdu fantázii, kreativite a tvorivosti! Tešíme sa na vaše jedinečné fotografické okamihy. :-)

   

   

   

   

 • Lyžiarsky výcvik - Drozdovo

  V dňoch 26. 2. - 2. 3. sa 20 žiakov našej školy pod vedením učiteľov Mgr. Stanislava Rampáka a Mgr. Petra Šišku zúčastnilo lyžiarskeho kurzu v peknom prostredí lyžiarskeho strediska Drozdovo pri Novej Bani. Niektorí žiaci si osvojovali základy lyžovania a tí skúsenejší si testovali svoje schopnosti na výborne upravenom svahu. Veľkým pozitívom kurzu bolo, že každý jeden žiak sa aspoň raz odviezol na veľkom vleku a pustil sa na lyžiach z toho najvyššieho kopca. Niektorým sa darilo viac, iným menej, no aj napriek nejakým pádom všetci prejavili odhodlanie a vytrvalosť. Žiaci to napokon dokumentovali na rýchlostných pretekoch, kde všetci úspešne absolvovali vymedzenú trať. Súčasťou kurzu bola aj túra na Starohutský vodopád, kde sme mohli vidieť, čo všetko dokáže príroda vytvoriť. V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť správanie sa žiakov, ktoré bolo počas celého kurzu na výbornej úrovni, čo ocenili aj majitelia penziónu formou pochvaly pre všetkých zúčastnených. Všetci sme si lyžovačku užili a tešíme sa už na ďalší rok.

  Do galérie Lyžiarsky výcvik - Drozdovo boli pridané fotografie.

 • Jarné prázdniny

  V dňoch 5. 3. 2018 - 9. 3. 2018 platia pre náš kraj jarné prázdniny. Vyučovanie sa začína 12. 3. 2018 (pondelok) a prebieha riadne podľa platného rozvrhu.

 • Zápis do 1. ročníka

  ZŠ s MŠ pozýva všetkých predškolákov a ich rodičov na zápis do 1. ročníka.

  Kedy:  11. a 12. apríla 2018 od 13.30 - 16.00 hod.

  Kde: budova ZŠ, trieda 1. ročníka (1. poschodie)

  Čo ponúkame:

  - možnosť výučby ANJ od 2. ročníka,

  - pestrú ponuku krúžkov,

  - individuálny prístup k žiakom,

  - zaujímavé aktivity pre žiakov počas celého školského roka,

  - úhrada PZ a predpisových zošitov žiakom 1. ročníka obcou Sokolovce,

  - pre žiakov I. stupňa popoludnia strávané v ŠKD.

  Potrebné dokumenty k zápisu:

  - rodný list dieťaťa,

  - kartičku poistenca dieťaťa,

  - občiansky preukaz zákonného zástupcu,

  - u zdravotne postihnutých aj doklad o druhu postihnutia.

   

  Prihlášky k zápisu do 1. ročníka môžu podať rodičia elektronicky, ktoré nájdu na stránke v Hlavnom menu - Zápis do 1. ročníka

  alebo v papierovej forme pri zápise.

  TEŠÍME SA NA VÁS!

   

                       

 • Venujte nám 2%

  Pomôžte nám prosím skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% dane OZ pri ZŠ Sokolovce.

  ĎAKUJEME!

 • Chrípkové prázdniny

  Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Sokolovciach oznamuje rodičom detí ZŠ, že v dňoch od 13. 2. 2018 do 16. 2. 2018 sú z dôvodu vysokej chorobnosti Regionálnym úradom verejného  zdravotníctva v Trnave vyhlásené pre deti základnej školy chrípkové prázdniny.

  Vyučovanie bude pokračovať 19.2.2018 riadne podľa rozvrhu.

 • SOKOLÍK - školský časopis

  Oznamujeme Vám, že vychádza 1. číslo -  školského časopisu - Sokolík.  Záujemci o školský časopis sa hláste u Mgr. Mateja Horvátha pred 1. vyučovacou hodinou. Cena časopisu je 1€. 

 • Karneval

  Vo štvrtok 1. februára 2018 sa v škole uskutočnil KARNEVAL. Žiaci I. stupňa a záujemci z vyšších tried sa razom zmenili na rozprávkové a iné bytosti. V rytmoch veselých tanečných tónov sa bavili a porota mala neľahkú úlohu - oceniť tých najzaujímavejších. 

 • Polročné prázdniny

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje, že dňa 2.2.2018 (v piatok) sú polročné prázdniny. Vyučovanie  sa začína 5.2.2018 o 7.30 hod. podľa rozvrhu.

   

 • Detská atletika

  Vo štvrtok, 25.01.2018, sa i za pomoci mesta Trnava uskutočnilo v Mestskej športovej hale v Trnave 3. postupové kolo súťaže Bavme deti športom pre základné školy a atletické škôlky. Deti mali šancu vyšportovať sa do sýta. Na každej disciplíne mali dva pokusy, čím si mohli svoj prvotný výkon vylepšiť, okrem vytrvalostného behu. Po atletickom vyšantení sa na šiestich stanovištiach nasledovalo vyhlásenie výsledkov. Prvé miesto v rámci súťaže atletických škôlok získali žiaci z Klubu Sokol Sokolovce. Postupujú do celoslovenského  finále, ktoré sa uskutoční dňa 15.3.2018 v Banskej Bystrici.

 • Šaliansky Maťko - okresné kolo

  V CVČ AHOJ Piešťany sa 12. januára 2018 konala postupová súťaž v prednese povesti pod názvom Šaliansky Maťko. Súťažilo sa v 3 kategóriách. Naša škola mala zastúpenie v každej z kategórii. Súťažiacich sprevádzala PaedDr. M. Bruncková.

  V I. kategórii - Marko Noška z 3. ročníka,

  v II. kategórii - Karin Čikošová z 5. ročníka,

  v III. kategórii - Eva Nataša Žáková zo 6. ročníka.

  Účastníkom ďakujeme za reprezentáciu školy.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Školská 19, 922 31 Sokolovce
 • +421 33 77 37 127

Fotogaléria