Dátum a čas

Nedeľa 21. 10. 2018

Citáty na každý deň

"Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať."

Milí návštevníci,

vitajte na oficiálnych internetových stránkach našej školy! Web má predovšetkým informačný charakter, môžete na ňom nájsť dôležité oznamy, informácie o škole a jej personálnom obsadení, školské dokumenty, rôzne materiály, rozvrhy a fotografie z výletov či školských akcií. Stránka sa priebežne aktualizuje a dopĺňa tak, aby na nej boli postupne zverejnené všetky dôležité informácie.

• 15. október sa niesol v duchu školského projektu – Deň jablka. Triedne kolektívy medzi sebou súťažili o čo najpestrejší stôl s využitím jabĺk v rôznej forme. Zakomponovali všakovaké jesenné variácie, prezentácie o účinkoch vitamínoch a jablkových dobrôt. Porota to veru nemala ľahké! Po dôkladnom zvážení rozhodla nasledovne:

1. kategória – žiaci I. stupňa

1. miesto – triedny kolektív 1. a 4. ročníka

2. miesto – tr. kolektív 2. ročníka

3. miesto – tr. kolektív 3. ročníka

2. kategória – žiaci II. stupňa

• Dňa 8. 10. 2018 žiaci našej školy - Ema Kizúrová, Laura Táborská, Martina Červenová, Viktória Julínyová,Lea Kizúrová, Matej Urban, Alex Táborský, Viktor Širka, Alexander Michalik a Jozef Vavro - sa zúčastnili atletických hier obce Bojničky.

Súťažili v nasledovných disciplínach: beh na 50 m., 800 m., skok do diaľky, skok do výšky, vrh guľou.

3. miesto získala Viktória Julinyová v disciplíne - vrh guľou.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Deň 26. september vyhlásila Rada Európy za Európsky deň jazykov už v roku 2001. Tentokrát sa pridala aj naša škola. Žiaci piateho a šiesteho ročníka si pripravili aktivity ako napríklad omaľovavánky, rôzne kvízy a tajničky v cudzom jazyku. Žiaci siedmeho ročníka pre nás nachystali občerstvenie, ktoré skrášlili ručne vyrobenými vlajkami rôznych štátov celého sveta. Naši ôsmaci nás vítali v telocvični, kde mali pripravené rôzne hry a súťaže. Všetci výhercovia si odniesli určitú odmenu, ktorá isto potešila. Najstarší žiaci, naši deviataci, mali pre nás pripravený pitný režim, kde vlastnoručne si nachystali poháriky s vignetkami v cudzom jazyku. Taktiež mali napísanú ponuku nápojov v cudzom jazyku a stôl im zdobili pozdravy v jazykoch celého sveta.

• Od 1.10. 2018 sa bude realizovať krúžková činnosť podľa nasledovného harmonogramu:

• Dňa 25.9.2018 sa konal Cezpoľný beh žiakov a žiačok ZŠ a SŠ. Miestom športového zápolenia bola Lodenica v Piešťanoch. Našu školu reprezentovali 2 družstvá s nasledovným obsadením:

1. družstvo: Nikola Danišová, Lea Kizúrová a Martina Červenová

2. družstvo: Samuel Fano, Alex Táborský, Matej Škoda

V kategórii jednotlivcov - Samuel Fano - získal prekrásne 5. miesto.

Tritísíc metrov zabehol za 11:42.

V kategórii žiačok ZŠ, dievčatá vybojovali 10. miesto a v kategórii žiakov ZŠ, chlapcom patrí 9. miesto.