• +421 337737127

Dátum a čas

Nedeľa 21. 1. 2018

Citáty na každý deň

"Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať."

Narodeniny a meniny

Zajtra (Pondelok 22.1.2018)
Tomáš Durák (VIII. ročník)
Alexandra Marušicová (VIII. ročník)

Milí návštevníci,

vitajte na oficiálnych internetových stránkach našej školy! Web má predovšetkým informačný charakter, môžete na ňom nájsť dôležité oznamy, informácie o škole a jej personálnom obsadení, školské dokumenty, rôzne materiály, rozvrhy a fotografie z výletov či školských akcií. Stránka sa priebežne aktualizuje a dopĺňa tak, aby na nej boli postupne zverejnené všetky dôležité informácie.

• Dňa 12. 11 2018 sa v CVČ Ahoj v Piešťanoch konalo okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Do kola sa zapojila aj naša škola a za pedagogického dozoru PaedDr. Moniky Brunckovej vyslala svojich najlepších recitátorov z každej kategórie - Marka Nošku (3.A), Karin Čikošovú (5.A) a Evu Natašu Žákovú (6.A). Naši recitátori sa na prvé 3 miesta nedostali, no my im aj tak srdečne gratulujeme, blahoželáme k pekným výkonom, ktoré podali a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. :)

• Riaditeľstvo školy želá všetkým zamestnancom a žiakom krásne vianočné sviatky plné šťastia, pohody, lásky a tej správnej atmosféry prežitej v kruhu najbližších a milovaných. Zároveň želá všetko dobré v roku 2018! Vykročte doň tou správnou nohou, aby bol pre Vás šťastlivým a radostným!

Užite si dovolenky i prázdniny, stretneme sa všetci 8. januára.

• Dňa 20. 12. 2017 sa v ZŠ Scherera konal Okresný florbalový turnaj žiačok ZŠ. Súťažilo sa v štyroch skupinách. My sme boli v skupine A spolu s Gymnázium P. Coubertina a ZŠ Vajanského. Gymnázium sme porazili 2:0, ale so ZŠ Vajanského sme prehrali 10:1. V konečnom dôsledku si však naše žiačky vybojovali krásne 2. miesto a postup do krajského kola. Náš tím tvorili: Laura Jašíková (5.A), Sabína Gabrišová (6.A), Viktória Julínyová (6.A), Nina Pikusová (7.A), Vanessa Kovarská (8.A), Alexandra Marušicová (8.A), Martina Táborská (8.A), Adriana Gabrišová (9.A) a Denisa Vlasáková (9.A). Dievčatá preukázali tímového ducha, neskutočné zapálenie a nasadenie. Treba ešte dodať, že sme mali skvelú zostavu - obranu aj útok. Saša Marušicová strelila všetky 3 góly. Celému družstvu srdečne blahoželáme, ďakujeme za parádnu reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole. :)

• Dňa 18. 12. 2017 sa po 6. vyučovacej hodine konalo v našej škole školské kolo recitačnej súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Súťaže sa zúčastnilo spolu 6 súťažiacich, ktorí súťažili v 3. kategóriách. Súťažiacich hodnotila trojčlenná porota v zložení: PaedDr. Monika Bruncková, Mgr. Matej Horváth a Mgr. Stanislav Rampák. Rozdelenie súťažiacich podľa jednotlivých kategórií bolo nasledovné:

I. kategória - Viktor Rusnák (2.A), Marko Noška (3.A)

II. kategória - Lukáš Michalík (4.A), Karin Čikošová (5.A)

• V piatok 15. 12. 2017 sa žiaci 8. a 9. ročníka pod vedením Mgr. Ingrid Dovčíkovej a Mgr. Lukáša Fusatého zúčastnili na vianočnom DOD v SOŠ v Rakoviciach. Žiaci tamojšej školy si pripravili prezentáciu študijných odborov, prehliadku interiérov školy a internátov, malé vianočné trhy, animačné tvorivé dielne, ukázali vianočné aranžovanie, hudobné ukážky, biologické či chemické pokusy, ktoré si naši žiaci mohli vyskúšať.

Do galérie DOD SOŠ Rakovice boli pridané fotografie.

• +421 337737127